תודות

תושבי שילת היקרים שלום רב!
 
ילדי קייטנת היער, צוות המדריכים ואני, מנהלת הקייטנה, מבקשים להודות לכם על שגם בשנה זו הזמנתם אותנו ואפשרתם לנו לקיים את הקייטנה המופלאה שלנו בחורשת הפיקניקים הקסומה – חצר ביתכם!
עשינו כמיטב יכולתנו להימנע מלהפריע לחיי היום יום בישוב. דאגנו לנקות את החורשה בסיום כל יום פעילות וכמובן בסיום הקייטנה.
 
אנו מעריכים את הנכונות, העזרה, התמיכה, הפרגון, החיבוק והחיוך שקבלנו מכל הנוגעים בדבר. תודה מיוחדת למזכירות, לחצרן, לאילן, עמית וליאור שדאגו לנו באופן מיוחד ועזרו לנו לקיים את הקייטנה בהצלחה רבה.
תודה להורים, תושבי שילת, שהיו מעורבים בהתארגנות לקראת הקייטנה.
 
תודה על המחווה המרגשת, הצבת שלט בגת העתיקה אותה חשפנו וחפרנו בשנת 2013 ומאז בכל שנה אנחנו מנקים אותה ודורכים ענבים בכפות רגליים קטנות, ב”יקבי היער” כמו ביקב למהדרין! ריגשתם אותנו וחיממתם את ליבנו!
 
לידיעתכם, 48 מתוך 63 הילדים שנהנו בקייטנה שלנו השנה היו ילדי שילת וכן 4 מדריכים עבדו בצוות ההדרכה.
 
המשך קיץ מהנה ובטוח לכולם,
 
להתראות בשנה הבאה,
 
מיכל 
מנהלת הקייטנה, בשם הילדים והצוות.
אוגוסט 2016
הורים יקרים וילדים מקסימים ונפלאים! 
 
תודה שהייתם גם השנה בקייטנה המיוחדת שלנו!
 
למדנו מכם המון ושמחנו לראות אתכם מתעשרים בחוויות כל יום מחדש, מתפתחים, נפתחים, משתפים, לומדים, מתעניינים ומגלים סקרנות לעוד ועוד. התרגשנו במיוחד לצפות בכם מעסיקים את עצמכם, מוצאים עניין במה שמסביבכם מבלי שמשהו “ישעשע” אתכם ויכתיב לכם מה לעשות ומתי. נוצרו חברויות חדשות בין ילדים שלא הכירו זה את זה. “מחנות” הזמינו חברים להצטרף אליהם בשמחה וברצון לעזור ולאמץ את מי שלא מצא את מקומו. כמו בכל חברה בריאה התגלו פה ושם מחלוקות שנפתרו בשיח, בהקשבה, בעזרת מדריך או בעזרת הצוות הבוגר יותר. 
 
במעגל הבקר, לקראת סיום הקייטנה, קיימנו “שיח שבט”. ישבנו במעגל שבטי וכמנהג שבט אפריקאי רק מי שהיה בידו “מקל שיח” דבר בעוד שאר בני השבט מאזינים וממתינים לתורם לדבר. הנושא היה חוויה טובה שהיתה לי בקייטנה. מקל השיח עבר בין הילדים שבקשו לדבר. הילדים דברו על משחק “הקלאס”, שלוש מקלות, משחקי קצב, “הרוצח”, ימי בישול, הכרות עם חברים חדשים, הנגריה ופינת היצירה, הכנת הבצק בבקר ועזרה בהכנת הירקות לארוחת הבקר, הדלקת מדורת המחנה וסיוע במחסן ובנקיון החורשה!…עוד ועוד ילדים בקשו לומר דברים וחכו בקוצר רוח למקל שיגיע אליהם. להפתעתי הם לא הזכירו את פעילויות החוץ שהבאנו לקייטנה, פעילויות שהיו חוויתיות, ערכיות ומענינות, פעילויות שרגשו ושמחו אותם. כששאלתי אותם מי רוצה לספר על פעילות שאהב הם כמובן ספרו בשמחה!
למדנו מכך שעור מדהים!
הצלחנו! תרמנו! זאת הקייטנה שלנו! זה הרעיון!
הילדים נהנו מהדברים “הקטנים”, מהרגעים האינטימיים, ממפגשים בקבוצות, מהבחירה שלהם, הם לא “צריכים” שיפעילו אותם ויגידו להם, הם “אומרים”! הם מגרים את עצמם, הם יוצרים עינין! אנחנו כאן כדי לכוון, לתת מסגרת, לעזור למי שקצת “הולך לאבוד”. לא מכריחים ולא מאלצים לעשות דברים. העיניים שלנו פקוחות ובעיקר הלב, כמות אנשי צוות, בוגרים וצעירים כאחד, מאפשר לנו לראות, להבחין וללמוד את הילדים. אופיה של הקייטנה מאפשר לילד להאמין בעצמו, לנסות, להתבגר. חופש הבחירה מעצים ומעניק בטחון, מצמצם חרדות, הוא לא פוחד מכשלון כי אין תחרות ואין בקורת שלילית רק חיזוקים. במילים טובות, בחיבוק, בשיחות, במתן משימות מיוחדות.
בקתת הבוץ המדהימה היא דוגמה לעבודת צוות ושיתוף פעולה מקסים תוך מתן מקום לכל מי שרצה להשתתף בבניה. אני “זרקתי” את הרעיון והילדים “תפסו”! התכנון והבצוע היו מושלמים והתוצאה לתפארת! תודה למעין אגוזי שהנחה את חבריו לקייטנה בתכנו
הפעילויות הנוספות והמעשירות חשובות מאד וכך נמשיך גם בשנים הבאות, כמו תמיד, להוסיף ידע, לגרות, לסקרן!
 
האווירה והאנרגיה הטובה בערב המשפחות הן עדות לאווירת הקייטנה!
 
תודה לכם הורים על שיתוף הפעולה, על האמון שנתתם בנו, על האהבה והתמיכה. 
תודה לילדים המתוקים, החכמים והנבונים ששמחו אותנו כל בקר.
תודה לתושבי שילת שאפשרו לנו גם השנה להתארח “בחצר האחורית” שלהם, בחורשת הפיקניקים הנהדרת.
 
להתראות בשנה הבאה! הכינו דרכונים!
 
המשך קיץ נעים ובטוח,
 
באהבה רבה, 
 
מיכל, זורי והדס
אוגוסט 2017